ANA SAYFA
İLETİŞİM
FİYAT LİSTESİ
SİPARİŞ VER

Kutsal Kitap farklı çağlarda farklı kişiler tarafından kaleme alınmış, hatta farklı yerlere, zaman zaman da farklı toplumlara doğrudan hitap etmiştir. Ama Kutsal Kitap'ı iki kapak arasında toplayan, o muhteşem konu bütünlüğüdür. Bu da Tanrı'nın yarattığı insanını yalnız bırakmamasından, tarihin içine girmesinden, kısacası Tanrı esininin bu kitabı oluşturmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle Kutsal Kitap kutsaldır, yani diğer bütün kitaplardan kendini farklı kılmaktadır.

Dr. Pratt, Tanrı'nın sureti olarak yaratılan insanın aslında esas yaratılış amacı itibari ile insanı kamil olduğunu, soylu yaratılış olduğunu Kutsal Yazılar'ın ışığında dile getirmektedir. İlk insan Adem'in günahı ile düşen ve asaletini iki paralık hale getiren insan, yine yaratan Tanrı'nın merhametinde, O'nun sözü Mesih İsa'da kendi esas yaradılış amacına geri dönmektedir.

Dr. Pratt’in çok net olarak kaleme aldığı bu eser, bana göre Tanrı'nın insana verdiği değeri anlatan ve Tanrı esini Kutsal Kitap'ın bu konu üzerindeki öğretilerini en iyi açıklayan kitaplardan biridir.

                                                        Rev. Turgay Üçal

SOYLU YARATILIŞ