ANA SAYFA
İLETİŞİM
FİYAT LİSTESİ
SİPARİŞ VER

"Dünya sizden nefret ederse, sizden önce benden nefret etmiş olduğunu bilin... Ben sizi dünyadan seçtim. Bunun için dünya sizden nefret ediyor" (İncil, Yuhanna 15:18-20).

 Pastör Richard Wurmbrand'ın çekmiş olduğu işkenceler, sıkıntı­lar yeni bir şey değildir. Sadık Hıristiyanlar yıllar önce de aynı zulümlerden, kıyımdan geçtiler. Hıristiyanların tarih boyunca malları talan edildi. Arenalarda vahşi hayvanların önüne atıldılar, diri diri yakıldılar, öldürüldüler. Hıristiyanlar Roma devrinde, görünmez bir Tanrı'ya inandıkları için ateist (Tanrı tanımaz) olmakla suçlandılar, büyük kıyımdan geçirildiler. Antakya Episkoposu İğnatiyos vahşi hayvanların önüne atıldı, İzmir Episkoposu Polikarp, 86 yaşında diri diri yakıldı. Başkaları idam edildi, alaya alınıp kamçılandı, hapse atıldı.

Hıristiyanlar her dönemde zulüm gördüler. İ.S. 160-240 yıllarında yaşayan Kartacalı Tertulliyan, Hıristiyanlara yapılan zulüm hakkında şunu yazmıştır: "Şehit edilen Hıristiyanların kanı, Kilisenin tohumu olmuştur."

Bu kitap, birçok kişinin vicdanının uyanmasına neden olacak. Ne yazık ki, bugün bile dünyanın bazı yerlerinde benzer sıkıntılardan geçen Hıristiyanlar mevcuttur. Pastör Wurmbrand yıllar önce kilisemizi ziyaret ederek yaşadığı acı olayları bize tek tek anlatmıştır.

"Mesih İsa'ya ait olup Tanrı yoluna yaraşır bir yaşam sürmek isteyenlerin hepsi zulüm görecek" (İncil, 2. Timoteos 3:12).

                                                                                   Behnan Konutgan, Pastör

MESİH UĞRUNA ACI ÇEKMEK