ANA SAYFA
İLETİŞİM
FİYAT LİSTESİ
SİPARİŞ VER

 

Farklı kültürler ve inançlar genelde Hristiyanlığı, 'Hristiyan' kişilerin [daha doğrusu, 'Hristiyan' olduğunu düşündükleri kişilerin] sözlerinden, yaşamlarından ve/veya gördükleri ya da duydukları eylemlerinden tanıma eğilimindedir. Ancak bu yol tarafsız ve bilimsel bir araştırma yolu değildir. Diğer yandan pek az insan bir inancı kendi kaynağından öğrenme gibi zahmetli bir işe girişir. Bazen böyle bir araştırmaya giren kişiler de yeterince Türkçe kaynaklara ulaşamamaktan ya da Hristiyan Kaynaklara nasıl ulaşabileceğini bilememekten dolayı sorularına tatminkâr bir cevap bulamaz.

"Hristiyan İnancı" adıyla yayınlanan bu çalışma ise böyle bir akademik boşluğa katkıda bulunmak ve araştırmacılara Hristiyan inancına en azından hangi boyutlarda bakmaları gerektiği konusunda yön gösterici olacaktır.

Hristiyan inancına mensup kimseler olarak ait olduğumuz bu topraklarda inancımızı daha iyi bir şekilde yaşamak ve yaşatabilme arzumuz yanında; bu kitap, Hristiyan inancını önyargılardan uzak bir şekilde anlamak isteyenlere de bir rehber kaynak olacaktır.

İnanç Açıklamaları Işığında

HRİSTİYAN iNANCI